Pomozte nám co nejlépe vytisknou fotoknihu Postřehy roku XXI

Kniha fotografií vzniklých v průběhu roku 2021 (formát 180 x 240, barevné, 132 stran, vazba V4). Fotografie, humor, poezie, krása. To chcete mít doma a listovat si tím v ušáku pod lampou!

Author: Štěpán Kafka

 • Žížalí míjení (slunce prosvítající záclonou)

 • Divoké křepčení (dělo se na zdi kdesi v Michli)

 • Želvoň pobřežní (kus kamene, portugalské pobřeží)

 • Svatá s Turbanem (Slavonice, č.p. 518)

 • Andělé v rámu (Kamenný přívoz)

 • Zpupné to krajiny proklínání (Sever Čech, Kněžice)

 • Koulení kola z Lednice do Brna (Sever, Holany)

 • Staří parťáci (Sever, Vlhošť)

 • Magistrála (průhled plotnou, Holany)

 • Potkávačka sytého s hladovým

 • Scary things

 • Remízek s oblaky

 • Vzájemné to snímkování

 • Influencer

 • Jmenování zasloužilého umělce

 • Strážce pokladu

 • Průchod

 • Šestikolový Tyrrel, vzpomínka

 • Setkání nevlastních bratrů

 • PallMall

EUR 192
pledged of EUR 3,234

5%

5% completed

7 contributors pledged

Literature, Photography

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Show all rewards

O čem to je?

Slovo autora : "Fotografování pro mě není řemeslo. Pro mne je tahle aktivita osvědčeným lékem na bolesti duše a nakonec možná i těla. Nepřeháním. K terrabytům fotografických záznamů kdesi v cloudu přispívám, doufám, přiměřeně. I když si lidé okolo mne myslí, že vlastně fotím nepřetržitě, netrefují správně takovou mojí aktivitu. Ne, nepřetržitě okolo sebe jen koukám, jsem ve střehu. Kdykoliv lze uvidět něco zajímavého. Když máte psychiku sestrojenu tak, že se potřebujete stále na něco těšit, tak je koukání kolem sebe a třeba i následné fotografování parádní výhrou. Zaručeně se je na co těšit od první chvíle, kdy se ráno probudíte. A pak je radost žít."

Co je náš cíl?

Cílem je vydat pěkně barevnou, obrázkůplnou knihu v důstojné kvalitě. Prostě hezkou, určenou k potěšení.

Detaily

V připravené knize se na úvod píše: "Preferuji postřeh. Samo fotografování je pouhým vedlejším efektem. Na zdi, na zemi, v oblacích, v odlesku, v propojení, ve zvýraznění linek a kdovíkde ještě – všude se něco děje. Stačí si toho začít všímat a index kvality života se vám hned začne překlápět do růstové fáze. Zkusit vidět za všednost a přitom si nedělat násilí. Levou zadní nebo nic! Takhle ostře jsem si to vymezil!" Obsah knihy tvoří 100+1 fotografií, které byly vybrány z 365 kusů nafocených a postupně přiřazených ke každému jednomu dni roku 2021. Neilustrují události daného roku. Jen se vše, co se na nich objevuje, stalo v roce 21. Bez umělého aranžování. Spadlo na zem, uchytilo se v korunách stromů, vykreslilo na zdech, letělo kolem, vyklubalo se ze sněhu, spočívalo v pavučině. Prostě to vesmír seslal, aby to bylo zachyceno aparátem, zaznamenáno na sítnici, někdy stačilo jen spokojené pousmání a se zlepšenou náladou se jde světem dál. Vesmír umí být štědrý.

Jedná se o druhý obrazový soubor autora Štěpána Kafky (prvním byl sešit 100+1 fotografií vzniklých před rokem 21 pojmenovaný Kognitivní iluze). Vydává ho prestižní, ač téměř neviditelné Nakladatelství Smršť, které vlastní autor společně se svojí manželkou Markétou a vynikající znalkyní zejména hispánské literatury Anežkou. Knihu tedy připravujeme osobně a s největší péčí.

Kniha vyjde v nápadité grafické úpravě Babety Ondrové, ceněné absolventky Knižní grafiky a typografie v Praze na UMPRUM.

News

Apr 30, 2022 Finální náhledy v tiskárně... spuštění rotaček se blíží

Kávou to začíná.Káva voní. Kolem knihy. Tiskárna na Podkovářské. Královna postřehové grafiky sleduje dílo. Autorovi se líbí ty náhledy, on miluje ty náhledy! Jako kdysi miloval NSR! Tour de Indigo. Bicykl bdí nad nátisky. Bicykl to rozjede. Už za chvíli. Stupně vítězů? Prostě se jde po víkendu…

More

Apr 27, 2022 Tuníme přípravu knihu v tiskárně INDIGOPRINT

Za tiskárnu jsme vybrali Indigo a moc rádi tam jezdíme. Dobré kafe, dobré zacházení. Babeta je však ve svých požadavcích nekompromisní, tak paní Zuzaně zamotáváme hlavu. Ale ona je věciznalá a hlavu si zas dokáže rozmotat. Takže úsměv!

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 1
  Kniha Postřehy roku XXI s podpisem autora

  Kniha s podpisem autora za zaváděcí cenu.

  Doručení na adresu donátora nebo osobní doručení od autora (zejména pro pražáky) v ceně.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 14.15
  (CZK 350)
 • sold 2
  Kniha Postřehy roku XXI s podpisem a knižním bonusem 1

  Knižní bonus 1 představuje autobiografickou knihu ikony polské rockové scény Roberta Brylewského s výmluvným názvem Punk a reggae v Babylonu. Svérázný pohled na dějiny Polska od dob výjimečného stavu v r.1981 do r.2012, kdy byl polský originál knihy uveden na trh.

  Spousta punkově vtipných příhod!

  Kniha je považována za nejlepší ediční počin Nakladatelství Smršť, kterého jsme hrdými vlastníky s mojí ženou a skvělou překladatelkou Anežkou. Pod křídly Smršti vychází i Postřehy roku XXI.

  Doručení na adresu donátora nebo osobní doručení od autora (zejména pro pražáky) v ceně.

  http://smrst.eu/robert-brylewski-punk-a-reggae-v-babylonu-autobiografie-rozhovor-rafala-ksiezyka/

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 16.17
  (CZK 400)
 • sold 2
  Kniha Postřehy roku XXI s podpisem a jako nášup debut autora Kognitivní iluze

  Kniha s kryptickým názvem Kognitivní iluze, kterému v zásadě nerozumí ani sám autor, je mladším bratříčkem aktuálně promované knihy. "Kognitivní iluze se zdají být nevědomé, není totiž zapotřebí vynaložit zvláštní úsilí k tomu, aby nastaly."  Původní náklad je rozebrán, pro nášup se vyrobí dotisk. 

  Petr Jedinák končí svůj komentář k sešítkoknize těmito slovy: "Imaginace je tak krásná! Je to dar. Zadívejte se do těch fotografií a nechte je na sebe působit – bude se vám to líbit."

  Doručení na adresu donátora nebo osobní doručení od autora (zejména pro pražáky) v ceně.

  http://smrst.eu/stepan-kafka-kognitivni-iluze-katalog-fotografii-postrehy-mutace-nahody/

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 22.23
  (CZK 550)
 • sold 0
  Kniha Postřehy roku XXI s podpisem a knižním bonusem 2

  Knižní bonus 2 představuje fotografickou knihu Petra Jedináka Jediná krása vydanou Nakladatelstvím Smršť na sklonku roku 2017. Petr Jedinák a tato jeho kniha byly velkou inspirací pro nalezení schopnosti postřehu.

  Doručení na adresu donátora nebo osobní doručení od autora (zejména pro pražáky) v ceně.

  http://smrst.eu/petr-jedinak-jedinakrasa/

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 26.27
  (CZK 650)
 • remaining 20 from 20
  Kniha Postřehy roku XXI s podpisem a knižním bonusem 3

  Knižní bonus 3 představuje limitovaný počet Magazínu pro pohodičku určeného pro lidi s jemnou psy chikou, třetí a tím poslední číslo. Jedná se o archiválii, jinde než zde nelze tento výtvor obstarat.

  Po uvedení Kvašňáku 3 na trh celé psy chicky jemné těleso upustilo od tištění a zaměřilo se na letité vystupování naživo, většinou v pečlivě seskládaném dvojprogramu s nějakou spřízněnou kapelou.

  Doručení na adresu donátora nebo osobní doručení od autora (zejména pro pražáky) v ceně.

  http://smrst.eu/kvasnak/

  Dokumentace doposud posledního živého vystoupení tělesa Kvašňák na střeše Lucerny :
  https://youtu.be/2qC2pRLbGa0

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 30.32
  (CZK 750)
 • sold 1
  Kniha Postřehy roku XXI s jednou vybranou bonusovou fotkou ve formátu A3

  Z knihy (nebo archivu autora) bude možno vybrat libovolně zvolenou fotografií a nechat ji v režii autora zvětšit na formát A3 a pak ji prohnat tiskem na muzeální papír Radiant White, opatřit bílým rámečkem na 5mm desku SmartX (volba papíru vyhrazena, doba je na papír zlá). Doručení do měsíce od sdělení výběru fotografie. Taková fotografie bude bonusem k odebrané knize.

  Předpokládám komunikaci o výběru fotografie ke zvětšení, ozvu se ihned po ukončení projektu.

  Doručení na adresu donátora nebo osobní doručení od autora (zejména pro pražáky) v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 40.42
  (CZK 1,000)
 • sold 1
  Kniha Postřehy roku XXI s podpisem a instruktážním výletem

  Fotografie obsažené v knize Postřehy roku 21 vznikaly v drtivé většině během kvalifikovaných potulek přírodou či městskými částmi. Během takové potulky se našinec pohybuje po světě naplněn vírou, že se podaří něco postřehnout. Popisovaným bonusem tedy nechť je pozvání do severočeské roubenky v obci Holany, kam se přijede den předem anebo ráno - a odtud se povede pochůzka se znaky potulky do vzdálenosti max. 10 km od roubenky. Během pochůzky se pak budou nebo nebudou dít věci. To garantovat nelze. Ale je to dost pravděpodobné. Co garantovat lze je vhled a vstup do krajiny se sopkou, zříceninou, rybníky, sochou děsivého Hastrmana, maringotkovými věžáky, ornitologickou pozorovatelnou a Peklem s kozami. Kromě jiného. Provozovat lze ve skupinkách o max. šesti (6) osobách (při větším zájmu tedy po etapách, žádná jednorázová masovka). Počítá se s fotografováním během výletu, každý účastník si pak může zvolit svou nebo autorovu fotografii ke zvětšení a vytištění ve formátu A3 na muzeální papír Radiant White s bílým rámečkem na 5mm desku SmartX.

  Osobní odběr knihy od autora garantován!

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 60.63
  (CZK 1,500)