Horizont událostí / Event Horizon

Staňte se součástí ojedinělého výtvarného projektu v prostoru a čase. Záznam proměny - autentická svědectví, která vyšla z uzavřeného chráněného území do veřejného prostoru.

Author: Kamila Ženatá

 • Ženy z projektu Horizont událostí

EUR 4,918
pledged of EUR 4,427

111%

111% completed

95 contributors pledged

Theater, Art

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Show all rewards

Ojedinělý výtvarný projekt v prostoru a čase.

Horizont událostí / Event Horizon

Kurátorka projektu:  Caroline Krzyszton

Skupina žen: Lenka Čechová, Nelly Dvořáčková, Helena Gaudeková, Lenka Lagronová, Andrea Lexová, Jana Lokajová, Zuzana Šlachtová, Eva Tomanová

Jak to všechno začalo?

Nebývá zvykem, že „terapeut“ oslovuje a vyzývá své „klienty“ k nadstandartní spolupráci nad rámec terapie. Pokud je terapeutka i zároveň vizuální umělkyně nabízí se v tomto spojení pobídka k procesu, který odkrývá intimní, skrytá, nevědomá a tím významná území lidské psychiky. Výsledkem této spolupráce je záznam proměny, autentické svědectví, které vyšlo z uzavřeného „chráněného“ území do veřejného prostoru. Kamila Ženatá paralelně vedle své umělecké tvorby pracuje dvacet let se skupinami, kterým poskytuje prostor svého ateliéru.

Co je náš cíl?

V roce 2013 realizovala Kamila Ženatá projekt Ženský dvůr v Malé pevnosti Terezín a v Centru pro současné umění DOX v Praze. Tématem této dvojvýstavy byla paměť, rod, ženy, jejich osud, emoce, sny, ale také transgenerační trauma, předávané, zatuhlé prádlo... V dalším plánu této ženské linie je navázat současností. Kamila Ženatá sestavila experimentální skupinu 8 žen, které před několika měsíci začaly pracovat v jejím ateliéru v Karlin Studios. Ženy jsou kreativní, pracují s velkou schopností nahlížet do svých životních příběhů. Ve vzniklém skupinovém procesu dokumentují, popisují, hledají, provazují sny a imaginace s realitou života, pokouší se definovat „bod zlomu“, okamžik, kdy se jejich životy proměnily. Zabývají se hledáním identity, otevřením ženského světa, pochopení smyslu jejich života. Ženy jsou různého věku, sociálního postavení, žijí v různých částech České republiky ale i v zahraničí. Pracují se svými zážitky, vzpomínkami, emocemi, s postřehy, reflexí, sny, asociacemi, kontexty s vlastním životním příběhem atp. Tyto zkušenosti, ale i další aspekty, včetně imaginací a rozhovorů, jsou podkladem pro vytvoření této výstavy.

Kde a kdy?

Projekt Horizont událostí se uskuteční ve třech částech po dobu tří let. (Praha – Karlin Studios, 2015, Brno – Dům umění, 2016, Praha – 2017) Rovněž i divadelní hra – Lenky Lagronové – bude mít tři dějství, divadelní zpracování bude paralelně doprovázet výtvarnou část. Tak, jako se terapeutická skupina odehrává v reálném čase po dobu tří let, tak i celý projekt obsadí stejný časový prostor. K druhé, výtvarné části Horizontu událostí přibyde druhé dějství divadelní hry. Horizont událostí bude dovršen ve třetím dějství a třetí výstavou. Stejným způsobem se bude rozšiřovat i katalog. V instalaci by měly být použity předměty, texty, sny, imaginace, videa... atd.

Proč prosíme o finanční podporu na HITHIT?

Rády bychom celý projekt zdokumentovaly v katalogu, který by obsahoval podrobnou fotodokumetaci a texty související s vystavovanými tématy. Uchoval by obraz všech etap výstavy v jednom formátu. 

Za svou podporu si můžete vybrat některou ze skvělých odměn! 

Proč vznikl projekt Horizont událostí?

„Věřím tomu, že paralelní procesy fungují, vědomá energie a síla imaginace je tvořivá potence se schopností působit, mít vliv, proměnit... Jestliže svět, v které žijeme potřebuje procitnout, mohl by i toto být jeden krok tímto směrem.“  Kamila Ženatá

Kdo je autorka?

Kamila Ženatá se ve své tvorbě soustavně zabývá dvěma hlavními směry. Jedním z nich je paměť, vzpomínky, sny, sítě vztahů a vlivů, oblast nevědomí — principy, které působí mimo prostor a čas. Druhým směrem je sledování a zaznamenávání „přírodních“ jevů a stavů. Společné pole obou zájmů tvoří chápaní světa jako cyklu proměn, energií, které se plynule transformují jedna v druhou, v příbězích, souvislostech a nevysloveném (nevyslovitelném) koloběhu v řádu.

Svoji tvorbu prezentovala v desítkách samostatných a společných výstavách, jak v České republice, tak v zahraničí.

www.kamilazenata.cz

https://www.facebook.com/pages/Horizont-Událostí

kamilazenata@gmail.com

News

Jan 19, 2015 Obrazy v pohybu

Druhá část trilogie - nazvaná Obrazy v pohybu - jednadvacet zastaveni s aktivní imaginací - zkušenosti a inspirace z arteterapeutického ateliéru - výjde v únoru 2015. Prosím, využíjte možnosti přednostně si tuto knihu zakoupit a přispět tak na projekt Horizont událostí v hodnotě 300 Kč. Jako bonus…

More

Jan 14, 2015 Obrazy z nevědomí

Právě vychází nové vydání knihy OBRAZY Z NEVĚDOMÍ, aktualizované vydání již dávno rozebraného prvního vydání v nakladatelství Portál. Knihu máte možnost získat jako odměnu za podporu projektu HORIZONT UDÁLOSTÍ v hodnotě 300 Kč, navíc jako bonus jestě dvě další tiskoviny - výběr z katalogů ( Nauč s…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 13

  Díky

  Chci jen tak podpořit vznik projektu. A za to vám patří nehynoucí díky!

  Reward delivery: In a week

  EUR 3.69
  (CZK 100)
 • 9

  Katalog Horizont událostí

  Dostanete katalog z výstavy, která vznikla i díky vám! Děkujeme! Možno vyzvednout v ateliéru nebo poslat poštou.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 7.38
  (CZK 200)
 • 27

  3 katalogy

  Můžete si vybrat 3 katalogy anebo knihy Kamily Ženaté buď osobně v ateliéru nebo je můžete dostat poštou na Vámi uvedenou adresu. Pokud si budete přát do knihy nebo katalogu napsat věnování, bude potěšením.

  Reward delivery: In a month

  EUR 11.07
  (CZK 300)
 • 30 from 50

  Malá grafika nebo kresba

  Nabízím k osobnímu výběru grafický list anebo kresbu v ateliéru Kamily Ženaté v hodnotě 500 Kč. Grafika bude minimálního rozměru 10 x 10 cm. Kresba minimálně A4. Pokud se Vám nepodaří v dohledném čase si odměnu vyzvednout osobně, můžeme se domluvit na jiném způsobu prezentace a předání. Grafická díla K. Ženaté již nelze koupit jinde, neboť se jedná o tisky z archivu autorky. Na výběr bude z více možností, z prostorových důvodů zde nelze všechny nabízené artefakty prezentovat.

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.45
  (CZK 500)
 • 23 from 40

  Střední grafika nebo kresba

  Nabízím k osobnímu výběru větší grafický list nebo kresbu K. Ženaté v hodnotě 1.000 Kč. Grafika bude minimálního rozměru 20 x 20 cm. Kresba minimálně A4. Pokud se Vám nepodaří v dohledném čase si odměnu vyzvednout osobně, můžeme se domluvit na jiném způsobu předání. Grafická díla K. Ženaté již nelze koupit jinde, neboť se jedná o tisky z archivu autorky. Na výběr bude z více možností, z prostorových důvodů zde nelze všechny nabízené artefakty prezentovat.

  Reward delivery: In a month

  EUR 36.89
  (CZK 1,000)
 • 25 from 30

  Obrázek nebo velký grafický list

  Chcete přispět na Horizont událostí a vybrat si menší obrázek (minimální rozměry 30x30 cm, olej na plátně) anebo větší grafický list (minimální rozměry 35x30 cm) z archivu K. Ženaté v hodnotě 3.000 Kč. Na výběr bude z více možností, z prostorových důvodů zde nelze všechny nabízené artefakty prezentovat.

  Reward delivery: In a month

  EUR 110.68
  (CZK 3,000)
 • 14 from 15

  Malý obraz nebo ještě větší grafika

  Chtěli byste někomu udělat radost – anebo sami sobě – a vybrat si obrázek v hodnotě 5.000 Kč? (Minimální rozměry 40x30 cm, olej na plátně) anebo větší grafický list (minimální rozměry 50x30 cm) z archivu K. Ženaté. Na výběr bude z více možností, z prostorových důvodů zde nelze všechny nabízené artefakty prezentovat.Vaše jméno bude uvedeno s poděkováním za podporu projektu v katalogu výstavy.

  Reward delivery: In a month

  EUR 184.47
  (CZK 5,000)
 • 8 from 10

  Obraz středních rozměrů

  Středně velký obraz za podporu projektu Horizont událostí v hodnotě 10.000 Kč. (Minimální rozměry 50x40 cm, olej na plátně). Návštěva ateliéru. Možnost výběru z několika nabízených obrazů. Vaše jméno bude uvedeno s poděkováním za podporu projektu v katalogu výstavy.

  Reward delivery: In a month

  EUR 368.94
  (CZK 10,000)
 • 5 from 5

  Velký obraz

  Ještě větší obraz za podporu projektu Horizont událostí v hodnotě 20.000 Kč. (Minimální rozměry 60x40 cm, olej na plátně). Návštěva ateliéru. Možnost výběru z několika nabízených obrazů. Vaše jméno bude uvedeno s poděkováním za podporu projektu v katalogu výstavy.

  Reward delivery: In a month

  EUR 737.87
  (CZK 20,000)
 • 4 from 4

  Ještě větší obraz a partnerství

  Nabízím větší obraz za podporu projektu Horizont událostí v hodnotě 25.000 Kč.(Minimální rozměry 60x50 cm, olej na plátně). Návštěva ateliéru. Možnost výběru z několika nabízených obrazů. Vaše jméno bude uvedeno s poděkováním za podporu projektu v katalogu výstavy. Stanete se partnerem projektu.

  Reward delivery: In a month

  EUR 922.34
  (CZK 25,000)
 • 1 from 2

  Největší z mých obrazů a partnerství

  Nabízím velký obraz za podporu projektu Horizont událostí v hodnotě 50.000 Kč.(Minimální rozměry 100x100 cm, olej na plátně). Návštěva ateliéru. Možnost výběru z několika nabízených obrazů. Speciální poděkování za podporu v katalogu výstavy. Stanete se partnerem projektu.

  Reward delivery: In a month

  EUR 1,844.68
  (CZK 50,000)