Unikátní kniha Proměny světa: Rozhovory s 50 osobnostmi

Unikátní kniha 50 rozhovorů s předními světovými a českými osobnostmi, které odpovídají na nejdůležitější otázky začátku 21. století. Kniha bude mít 600 stran, pevnou vazbu a obálku se zlatou ražbou. Kniha bude vydána v první půlce listopadu.

Author: Týdeník Echo

 • Ukázka z knihy - Roger Scruton

 • Ukázka z knihy - Timothy Snyder

 • Ukázka z knihy - Marta Kubišová

 • Ukázka z knihy - Petr Čornej

 • Ukázka z knihy - Jiří Bartoška

 • Porada redakce Týdeníku Echo

 • Porada redakce Týdeníku Echo

 • Porada redakce Týdeníku Echo

 • Pánské odpolední vycházkové boty typu oxford

 • Dámské nízké lodičky, italská kůže vicensa pelle

 • Shellcordovan společnské derby

 • Oxford boots, vycházkové boty

 • Proměny světa + Výpravy pro den i noc

EUR 82,656
pledged of EUR 20,542

402%

402% completed

2,993 contributors pledged

Literature, Education

All or nothing. Project finished on Nov 6, 2021 at 14:05.

Show all rewards

Jak to začalo

Za 7 let existence Týdeníku Echo jsme připravili na 700 rozsáhlých rozhovorů. Jsou to rozhovory s jedinečnými osobnostmi a my jsme z nich vybrali 50 nejzajímavějších. Ani po čase neztratily nic ze své aktuálnosti, atraktivity, ze svého poslání. Dvacet pět rozhovorů jsme vedli s cizinci – předními světovými mysliteli a intelektuály z anglosaského světa, Francie, Izraele, Ruska nebo z blízkého sousedství (Německa, Polska, Maďarska).

Co je náš cíl?

Nechceme jen vybrat peníze na náklady spojené s výrobou knihy, ale její obsah přiblížit co nejširšímu okruhu čtenářů, protože Proměny světa jsou skutečně výjimečné. Kniha bude stát 449 korun a těm, kteří jí pomohou na svět, chceme poděkovat výhodnou cenou 349 korun. Vybrané peníze použijeme na tisk knihy.

Detaily

600 stran, 50 unikátních rozhovorů, pevná vazba. Knihu jsme rozdělili do čtyř kapitol 1) Orientace; 2) Evropa, Izrael a islám; 3) Český svět; 4) Rusko a my. Kniha nachází odpovědi na nejdůležitější otázky 21. století a reflektuje souboj ideologií, východiska konzervativního a progresivistického pohledu na svět, dopady digitální revoluce, přístup ke klimatické změně. Kniha odhaluje příčiny, proč v čele Spojených států stanul Donald Trump, rozebírá důvody brexitu i to, jaký bude mít dopad rozvod Velké Británie s Evropskou unií. Reflektujeme také postpandemickou dobu jako důsledek existence čínského viru, která na více než rok ochromila fungování ekonomiky i život ve společnosti. Proměny světa budou mít přebal opatřený zlatou ražbou. Ta kniha si totiž reprezentativní úpravu zaslouží. Vyjde na začátku listopadu. V jaké jiné knize se objeví Roger Scruton, Edward Lucas, Vladimír Bukovskij, Peter Pomerantsev, Timothy Snyder, Douglas Murray, Alain Finkielkraut, Alain de Benoist vedle Roberta Kvačka, Petra Čorneje, Kamily Bendové, Deborah Tigridové, Karla Schwarzenberga, Marty Kubišové nebo Jiřiny Prekopové?

Kniha bude vydána v první půlce listopadu.

Ukázka z knihy:

Co najdete v knize?

Kdo jsme?

Redakce Echa byla první, která se postavila oligarchizaci českých médií. Většina z nás pracovala v Lidových novinách, a když nás spolu s vydavatelstvím Mafra převzal Andrej Babiš, odešli jsme a jako první založili nezávislé médium, v březnu 2014 jsme spustili internetový názorový deník Echo24 a o pár měsíců později jsme začali vydávat Týdeník Echo. Především díky našim čtenářům úspěšně fungujeme dodnes.

Týdeník Echo analyzuje nejdůležitější společenské události doma i ve světě, přináší jedinečné komentáře, exkluzivní analýzy a rozhovory od uznávaných osobností. Je pro nás důležitý film, literatura, architektura, výtvarné umění a samozřejmě i historie.

Redakce Echa se skládá z předních komentátorů, například Lenky Zlámalové, esejisty a experta na USA a Rusko Martina Weisse, kulturního publicisty Jiřího Peňáse, filmového scenáristy a recenzenta Ondřeje Štindla, dále Daniela Kaisera, který obohacuje týdeník rozhovory s významnými osobnostmi světové politiky. Tým předních českých novinářů vede někdejší dlouholetý šéfredaktor Týdne a Lidových novin Dalibor Balšínek. Redakci postupně doplňují mladí autoři, absolventi Novinářské akademie, která existuje vedle Echa už několik let.

Proč to děláme?

Jde skutečně o unikátní knižní soubor, budeme rádi, když nám čtenáři s jeho vydáním pomohou a o jeho existenci se dozví co nejvíce lidí.

News

Nov 8, 2021 Kniha Proměny světa připravena k expedici

Milí čtenáři, velice Vám děkujeme za přízeň. Kniha Proměny světa je již vytištěna a připravena k distribuci. Tento týden začneme Proměny světa rozesílat.  Speciál Best of Echo 2021 a kniha Jiřího Peňáse Výpravy pro den a noc budou zasílány těm, co si je v rámci  odměny pořídili, od 15.12. 2021.

More

Oct 31, 2021 Kniha je vytištěná, nyní se kompletuje v knihárně, začneme zasílat 8. listopadu

S velkou radostí děkujeme všem, kdo si pořídili knihu Proměny světa a pomohli jí tak na svět. Kniha je už vytištěná, vzniká na třech místech - vytiskla se v Uherském Brodě, jinde se dokončuje zlatá ražba na obálce a od pondělí se bude kompletovat v tiskárně. V úterý vám ve fotoreportáži na Echo24…

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • remaining 286 from 500
  Kniha Proměny světa

  Dostanete knihu hned po vydání v listopadu. Předpokládaná cena knihy je 449 Kč, za pomoc dostanete výhodnou cenu, ve které je navíc zahrnuto i poštovné.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 16.39
  (CZK 399)
 • remaining 45 from 100
  Kniha Proměny světa + Koronavirus: Falešný poplach

  Proměny světa získáte ve společném balíčku s knihou Koronavirus: Falešný poplach za 500 Kč včetně poštovného.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 20.54
  (CZK 500)
 • remaining 34 from 100
  Proměny světa + Výpravy pro den i noc

  Podařilo se nám dokončit a poslat do tiskárny ještě jednu knihu – pokračování bestselleru Jiřího Peňáse Výpravy. Třetí Výpravy s podtitulem Pro den i noc. Tuto horkou novinku nabízíme ve společném balíčku s Proměnami světa za 700 Kč včetně poštovného. Na tomto balíčku můžete ušetřit včetně poštovného 150 korun.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 28.76
  (CZK 700)
 • remaining 102 from 200
  2x Kniha Proměny světa

  Kniha bude opravdu hezká, výpravná, reprezentativní a hodí se jako dárek pro blízké. Prodejní cena knihy bude 449 Kč. Kniha bude vytištěna začátkem listopadu. Odměna obsahuje 2 knihy. Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 30.81
  (CZK 750)
 • remaining 71 from 100
  Kniha Proměny světa + půlroční EchoKomplet

  Prozaická cena. Získáte knihu, půlroční předplatné tištěného Týdeníku Echo a přístupy ke všem elektronickým platformám Echa včetně EchoPrime, které běžně stojí 1699 Kč. To vše mimořádně výhodně. Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 61.63
  (CZK 1,500)
 • remaining 72 from 100
  Proměny světa + roční předplatné Týdeníku Echo

  Print je print, také prozaická cena. Získáte knihu, roční předplatné tištěného Týdeníku Echo. Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 82.17
  (CZK 2,000)
 • remaining 37 from 50
  Proměny světa 5 knih

  Na základě odezvy zavádíme novou sadu odměn. Kniha bude opravdu hezká, výpravná, reprezentativní a hodí se jako dárek pro blízké, klienty nebo obchodní partnery. Prodejní cena knihy bude 449 Kč, v množstevním nákupu ji nabízíme za 400 Kč. Kniha bude vytištěna začátkem listopadu. Odměna obsahuje 5 knih.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 82.17
  (CZK 2,000)
 • remaining 3 from 10
  Argumenty, názory, emoce. Redakční porady Echa

  Každé Echo se rodí v dramatické atmosféře. Je to souboj argumentů, názorů, ale i emocí. Většinou redakční porada končí konsenzem. Nejlepší jsou pondělky, kdy hodnotíme Týdeník Echo a plánujeme další vydání. Na termínu se s Vámi individuálně domluvíme.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 102.71
  (CZK 2,500)
 • remaining 62 from 100
  Kniha Proměny světa + roční EchoKomplet

  Prozaická cena. Získáte knihu, roční předplatné tištěného Týdeníku Echo a přístupy ke všem elektronickým platformám Echa včetně EchoPrime, to vše samo o sobě stojí 2999 Kč, jen zde mimořádně výhodně. Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 123.25
  (CZK 3,000)
 • remaining 1 from 10
  Proměny světa 10 knih

  Na základě odezvy zavádíme novou sadu odměn. Kniha bude opravdu hezká, výpravná, reprezentativní a hodí se jako dárek pro blízké, klienty nebo obchodní partnery. Prodejní cena knihy bude 449 Kč, v množstevním nákupu ji nabízíme za 400 Kč. Kniha bude vytištěna začátkem listopadu. Odměna obsahuje 10 knih.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 164.34
  (CZK 4,000)
 • remaining 97 from 100
  Večírek Echa spojený s křtem knihy

  Večírky Echa jsou už legendární pro skvělou atmosféru, kterou dělají zajímaví a příjemní lidé z řad hostů, ale i redakce. A samozřejmě dobré pití a menu. Získáte Proměny světa a pozvání na večírek, kde se bude kniha křtít. Knihu dostanete na místě nebo poštou. Cena je včetně poštovného.

  Místo konání: Praha

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 205.42
  (CZK 5,000)
 • remaining 20 from 25
  Kniha Proměny světa a poetický výlet s Jiřím Peňásem

  Navázali bychom na úspěšné putování před třemi lety se čtenáři EchoPrime, se kterými jsme vyrazili do Liběchovic, Mělníka a do Želíz, na místo, kde Franz Kafka psal Dopis otci a sochař Václav Levý vytesal do skály slavné obří hlavy. Cena je pro dvě osoby. Výlet se uskuteční na jaře 2022. Samozřejmostí je kniha. Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 308.13
  (CZK 7,500)
 • remaining 9 from 10
  Proměny světa jako firemní dárek 25 knih

  Na základě odezvy zavádíme novou sadu odměn pro firmy. Kniha bude opravdu hezká, výpravná, reprezentativní a hodí se jako dárek pro blízké, klienty nebo obchodní partnery. Prodejní cena knihy bude 449 Kč, v množstevním nákupu ji nabízíme za 400 Kč. Kniha bude vytištěna začátkem listopadu. Odměna obsahuje 25 knih.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 410.85
  (CZK 10,000)
 • remaining 2 from 3
  Intelektuální provokace Daniela Kaisera

  Autor většiny rozhovorů v knize Proměny světa je také autorem ceněné dvoudílné monografie o Václavu Havlovi. Daniel Kaiser si s vámi také rád dá lahvinku nebo dvě červeného vína. Roční předplatné EchoKomplet a samozřejmě kniha Proměny světa, to je už jen bonus. Na termínu a místě se s Vámi individuálně domluvíme.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 616.27
  (CZK 15,000)
 • remaining 8 from 10
  Proměny světa jako firemní dárek 50 knih

  Na základě odezvy zavádíme novou sadu odměn pro firmy. Kniha bude opravdu hezká, výpravná, reprezentativní a hodí se jako dárek pro blízké, klienty nebo obchodní partnery. Prodejní cena knihy bude 449 Kč, v množstevním nákupu ji nabízíme za 400 Kč. Kniha bude vytištěna začátkem listopadu. Odměna obsahuje 50 knih.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 821.69
  (CZK 20,000)
 • remaining 3 from 3
  Večeře s Lenkou Zlámalovou

  Ostrá, nekompromisní, mnozí se ji bojí jen oslovit, protože okamžitě spustí kulometnou palbu argumentů. Lenka Zlámalová. Večeře, na kterou je autorku ještě třeba pozvat, zpestří přednáškou Změkčilá společnost a absence testosteronu ve společnosti. Roční předplatné EchoKomplet a kniha Proměny světa je už jen bonus. Na termínu a místě se s Vámi individuálně domluvíme.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 1,437.96
  (CZK 35,000)
 • remaining 10 from 10
  Proměny světa jako firemní dárek 100 knih

  Na základě odezvy zavádíme novou sadu odměn pro firmy. Kniha bude opravdu hezká, výpravná, reprezentativní a hodí se jako dárek pro blízké, klienty nebo obchodní partnery. Prodejní cena knihy bude 449 Kč, v množstevní nákupu ji nabízíme za 400 Kč. Kniha bude vytištěna začátkem listopadu. Odměna obsahuje 100 knih.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 1,643.39
  (CZK 40,000)
 • remaining 1 from 3
  Patron knižní Edice Echo

  Tato cena pana šéfredaktora je určena pro ty, kteří si myslí, že práce Echo24 a Týdeníku Echo má smysl. Pro ty, kteří se domnívají, že je třeba podpořit lidi rezistentní vůči novým ideologiím, jež přinášejí destrukci bez vize o jiném uspořádání společnosti. Malou odměnou je doživotní předplatné Týdeníku Echo a EchoPrime a veškeré minulé i budoucí knihy Edice Echo.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 4,108.46
  (CZK 100,000)
 • Sold out!!
  Kniha Proměny světa

  Dostanete knihu hned po vydání v listopadu. Předpokládaná cena knihy je 449 Kč, za pomoc dostanete výhodnou cenu, ve které je navíc zahrnuto i poštovné.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 14.34
  (CZK 349)
 • Sold out!!
  Kniha Proměny světa

  Dostanete knihu hned po vydání v listopadu. Předpokládaná cena knihy je 449 Kč, za pomoc dostanete výhodnou cenu, ve které je navíc zahrnuto i poštovné.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 14.34
  (CZK 349)
 • Sold out!!
  Kniha Proměny světa

  Pro velký úspěch přidáváme nejoblíbenější variantu odměny. Dostanete knihu hned po vydání v listopadu. Předpokládaná cena knihy je 449 Kč, za pomoc dostanete výhodnou cenu, ve které je navíc zahrnuto i poštovné. Přidáváme poslední sadu 100 ks za 349 Kč!

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 14.34
  (CZK 349)
 • Sold out!!
  Kniha Proměny světa + Best of Echo 2021

  Dostanete knihu hned po vydání v listopadu. Předpokládaná cena knihy je 449 Kč, za pomoc dostanete výhodnou cenu a navíc oblíbený každoroční Speciál Best of Echo 2021, ve kterém najdete to nejlepší a nejdůležitější, co vyšlo v Týdeníku Echo v letošním roce.
  Cena speciálu je 99 Kč. Vy obě publikace můžete získat za 399 Kč, v ceně je navíc zahrnuto poštovné.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 16.39
  (CZK 399)
 • Sold out!!
  Kniha Proměny světa + Best of Echo 2021

  Dostanete knihu hned po vydání v listopadu. Předpokládaná cena knihy je 449 Kč, za pomoc dostanete výhodnou cenu a navíc oblíbený každoroční Speciál Best of Echo 2021, ve kterém najdete to nejlepší a nejdůležitější, co vyšlo v Týdeníku Echo v letošním roce. 
  Cena speciálu je 99 Kč. Vy obě publikace můžete získat za 399 Kč, v ceně je navíc zahrnuto poštovné.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 16.39
  (CZK 399)
 • Sold out!!
  Kniha Proměny světa + Best of Echo 2021

  Dostanete knihu hned po vydání v listopadu. Předpokládaná cena knihy je 449 Kč, za pomoc dostanete výhodnou cenu a navíc oblíbený každoroční Speciál Best of Echo 2021, ve kterém najdete to nejlepší a nejdůležitější, co vyšlo v Týdeníku Echo v letošním roce.  
  Cena speciálu je 99 Kč. Vy obě publikace můžete získat za 399 Kč, v ceně je navíc zahrnuto poštovné.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 16.39
  (CZK 399)
 • Sold out!!
  Kniha Proměny světa + Best of Echo 2021

  Dostanete knihu hned po vydání v listopadu. Předpokládaná cena knihy je 449 Kč, za pomoc dostanete výhodnou cenu a navíc oblíbený každoroční Speciál Best of Echo 2021, ve kterém najdete to nejlepší a nejdůležitější, co vyšlo v Týdeníku Echo v letošním roce. 
  Cena speciálu je 99 Kč. Vy obě publikace můžete získat za 399 Kč, v ceně je navíc zahrnuto poštovné.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 16.39
  (CZK 399)
 • Sold out!!
  Kniha Proměny světa

  Dostanete knihu hned po vydání v listopadu. Předpokládaná cena knihy je 449 Kč, za pomoc dostanete výhodnou cenu, ve které je navíc zahrnuto i poštovné.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 16.39
  (CZK 399)
 • Sold out!!
  Kniha Proměny světa

  Dostanete knihu hned po vydání v listopadu. Předpokládaná cena knihy je 449 Kč, za pomoc dostanete výhodnou cenu, ve které je navíc zahrnuto i poštovné.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 16.39
  (CZK 399)
 • Sold out!!
  Kniha Proměny světa + další kniha podle výběru

  Jako dárek si vyberte jednu z knih Edice Echo (výběr knihy, prosím, uveďte do poznámky):

  Výpravy pro starší a pokročilé – Jiří Peňás
  Velcí Češi 1918 – Josef Landergott
  50 podivuhodných postav – Ondřej Štindl
  Podívám se na to ráno – Tomáš Smetánka

  Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 20.54
  (CZK 500)
 • Sold out!!
  Kniha Proměny světa + Velcí Češi 1918

  Proměny světa získáte ve společném balíčku s knihou Velcí Češi 1918 za 500 Kč včetně poštovného.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 20.54
  (CZK 500)
 • Sold out!!
  Kniha Proměny světa + půlroční digitální předplatné

  Získáte knihu, půlroční předplatné digitálního Týdeníku Echo, včetně komentářů na Echo24, které běžně stojí 1000 Kč. To vše za mimořádně výhodnou částku. Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 30.81
  (CZK 750)
 • Sold out!!
  Proměny světa 5 knih

  Na základě odezvy zavádíme novou sadu odměn. Kniha bude opravdu hezká, výpravná, reprezentativní a hodí se jako dárek pro blízké, klienty nebo obchodní partnery. Prodejní cena knihy bude 449 Kč, v množstevním nákupu ji nabízíme za 400 Kč. Kniha bude vytištěna začátkem listopadu. Odměna obsahuje 5 knih.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 82.17
  (CZK 2,000)
 • Sold out!!
  Večeře s Daliborem Balšínkem

  Tuto odměnu v zásadě vůbec nedoporučujeme, šéfredaktor utrmácený životem, věčně vystavený redakčním polemikám, vnějším sporům, na prahu padesátky, v zásadě už toho nemá moc před sebou. Večer ale občas ožívá a někdy z něho něco vypadne. Knihu Proměny světa vám předá osobně. Na termínu a místě se s Vámi individuálně domluvíme.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 821.69
  (CZK 20,000)
 • Sold out!!
  Ručně šité boty Jana Zátorského

  Fotograf Jan Zátorský, který se vyučil u Erika Lawarta, se vypracoval v mistra oboru. Ušil stovky párů bot a spokojení zákazníci se dožadují dalších. Změří vám nohy, nechá vyrobit kopyta, boty vám budou sedět jako ulité, navrhne vám design i barvu. Vše ruční výroba, 100% přírodní materiály, kůže z telete nebo mladého buvola. Samozřejmostí je kniha. Cena je včetně poštovného.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 1,232.54
  (CZK 30,000)