Otevíráme bistro Vlašák s vlašákem a zachraňujeme smažáčky

Je to kampaň! Na smažáke! V Praze ve Vlašské ulici vám chceme nabídnout opravdický vlašák se sledi a oblíbené minismažáčky do kornoutu. Předplaťte si je a pomozte nám znovuotevřít místo pro tyhle pochoutky! #smazacky4ever

Author: St. Martin

EUR 7,635
pledged of EUR 7,445

102%

102% completed

242 contributors pledged

Community, Food

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Show all rewards

Intro

Jsme Malostraňáci, kteří kvůli pandemii museli jednu hospodu zavřít a tu druhou nad vodou udrželo jen hladové okno. Věříme ale, že všechno špatné je pro něco dobré. A nám se podařilo z okna servírovat spoustu dobrot. Naší specialitou se staly minismažáčky do kornoutu, které si lidé kupovali cestou na Petřín. Restauraci jsme znovu otevřeli a z více důvodů už v ní nemůžeme moct hladové okno provozovat. My jsme si ho ale oblíbili a nechceme se ho jen tak vzdát, vždyť nám pomáhalo více než rok! Servírovat smažáčky v kornoutu ke stolům ztrácí kouzlo, a tak jsme se rozhodli, že jim dáme nový domov. Protože máme naši restauraci ve Vlašské ulici, založíme ve stejném domě bistro okno Vlašák a ke smažáčkům přidáme ještě jednu specialitu. Abychom dostáli jménu nového bistra, budeme připravovat poctivý vlašský salát se sledi podle prvorepublikové receptury. Prostor máme, potřebujeme ale vaši pomoc, abychom mohli otevřít okenice a říct: “Kolik deka vlašáku to bude?”

Kdo jsme?

Jsme Káťa a Tom Ticháčkovi a vedeme restauraci St. Martin na Malé Straně. Před pandemií jsme ještě měli hospodu U Magistra Kellyho, ale tu jsme museli zavřít. Tam chodili lidi, když měli žízeň, Kellymu tak hladové okno nedokázalo pomoct. St. Martin jsme zachránili. Kromě obědů jsme začali prodávat smažáčky v kornoutu, pro které se naši zákazníci rádi vraceli. Smažák je klasika a my jsme ho zabalili tak, že se dal jíst venku a za chůze, což se během lockdownu lidem líbilo. Pohostinství jsme věnovali celý život. Hospodu jsme sice zavřeli, ale můžeme otevřít bistro.

Proč hladové okno po pandemii?

Protože je to skvělá věc! Z hladového okna se nemusí prodávat jen ohřívaná pizza nebo kebab. V St. Martin děláme všechno domácí (máme vlastní kimči, utopence i pečivo) a poctivost chceme dostat i do nového bistro okna. Naše minismažáčky a prvorepublikový vlašák si vlastní podnik zaslouží. 

Vlašák podle prvorepublikové receptury

Výrobní salám, majonéza a nakládačky. To je klasika z mlíčňáků, na které si pošmákneme i třicet let po revoluci. Jenže původní prvorepublikový vlašák podle receptu vyhlášeného lahůdkáře Aloise Linky obsahoval sledě nebo jablka. V našem bistro okně ho resuscitujeme. Koketujeme i s fit verzí a kdo chce, dostane u nás i ten poctivý majonézový vlašák. 

Kde bude Vlašák?

Bistro okno otevřeme ve Vlašské ulici, ve stejném domě, kde provozujeme restauraci St. Martin. Prostor ale potřebuje úpravy, které chceme zaplatit z vybraných peněz. Investujeme také do gastro vybavení.

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • 27 Podpořím jen tak

  Nápad mě zaujal, smažáčky i vlašák si koupím sám(a), chci touto formou podpořit. Případně si mohu zvolit i vyšší částku v dalším kroku.

  Reward delivery: In a week

  EUR 7.45
  (CZK 190)
 • 48 Minismažáčky

  Kornout podpetřínských minismažáčků s domácí tatarkou a hranolkami. Na cestu, do ruky a do břicha. K vyzvednutí u nás v okénku.

  Reward delivery: In a week

  EUR 7.84
  (CZK 200)
 • 48 from 50 Fotka u moře za covidu

  Jediné moře, ke kterému se dostanete bez PCR testu, máme na naší na zahrádce. Vyfoťte se u něj s drinkem, který vám naservírujeme a pochlubte se známým, co pojedou leda tak na Mácháč. 

  Reward delivery: In a week

  EUR 11.76
  (CZK 300)
 • 16 Recept na salát

  Původní prvorepublikový vlašák podle receptu vyhlášeného lahůdkáře Aloise Linky obsahoval sledě nebo jablka. Prozradíme tajný recept, ze kterého ukuchtíte pravý Vlašák z pořádných surovin a bez výčitek. Recept vám zašleme v elektronické podobě.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.67
  (CZK 400)
 • 62 Minismažáčky pro dva

  Kornout podpetřínských minismažáčků pro dvě osoby s domácí tatarkou a hranolkami. Na cestu, do ruky a do břicha. K vyzvednutí u nás v okénku.

  Reward delivery: In a week

  EUR 15.67
  (CZK 400)
 • 10 Ryzlink Vlašský

  U nás ve Vlašské ulici pijeme jedině Ryzlink Vlašský. Stavte se i vy pro lahvinku z našeho oblíbeného vinařství Mádl. Můžete si ji vypít buď u nás, nebo v nedalekých Petřínských sadech.

  Reward delivery: In a week

  EUR 19.59
  (CZK 500)
 • 14 from 30 Předpremiérová ochutnávka prvorepublikového vlašáku

  Nebudete muset čekat, až bistro okno dáme do pucu. Připravíme vám prvorepublikový vlašák pro dvě osoby ještě před tím. Na ochutnávku společně doladíme speciální termín.

  Reward delivery: In a month

  EUR 19.59
  (CZK 500)
 • 16 Balíček St. Martin domů

  Během lockdownu jsme s sebou balili i kimči, utopence nebo škvarky v sádle. Připravíme vám sezónní nadupaný balíček z našich ingrediencí a vy si jej jen vyzvednete a doma skvěle pochutnáte. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 23.51
  (CZK 600)
 • 5 from 10 Pojmenování jídla na týden

  Je libo knedlo-franto-zelo, šárky s mákem nebo maďarský tomáš s knedlíkem? Vymyslíme jídlo pojmenované na vaši počest, které na týden zařadíme do naší nabídky.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 27.43
  (CZK 700)
 • 10 from 20 Prohlídka Malé Strany

  Bydlíme na Malé Straně roky, vezmeme vás po zdejších pamětihodnostech a ještě vám nalijeme drink Krambule nebo Bažule, aby se vám lépe špacírovalo. Dvouhodinová prohlídka (pro maximálně 20 lidí) je unikátním a neopakovatelným zážitkem. Vstup pro jednu osobu. 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 35.27
  (CZK 900)
 • Sold out!! Poděkování na okenici bistra

  Vaše jméno zvěčníme na okenici bistra společně s dalšími zachránci prvorepublikového vlašáku a české gastronomie.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 39.18
  (CZK 1,000)
 • 19 Piknik na Petřín

  Romantika musí být vydatná. Připravíme vám piknikový balíček pro dva s minismažáčky, hranolkami, tatarkou, dezertem a lahví Ryzlinku Vlašského. Přidáme antibakteriální gel, abyste nic nechytli, až si budete oblizovat prsty. 

  Reward delivery: In a month

  EUR 78.37
  (CZK 2,000)
 • Sold out!! Výlet do Švýcarska

  My Češi jsme sice vymysleli smažák, ale sýry jsou doma hlavně ve Švýcarsku. Vydejte se tam s námi na dovolenou. Navštivte s námi Palác národů, CERN nebo muzeum Mezinárodního výboru Červeného kříže. V ceně odměny jsou: průvodce, zpáteční letenka pro dva a ubytování na dvě noci.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 1,175.55
  (CZK 30,000)