Potopa - zbierka básní

Podporte prosím vznik tretej básnickej zbierky s názvom Potopa. Pocity slovenského autora, lemované túžbami, mýtami a najmä vlastnými koreňmi v temnom balení. Cieľom je NEpotopiť nás.

 • Ilustrácia k básni Vlk

 • Ilustrácia k básni Červeň a plášť

 • Ilustrácia k básni Slabosť

 • Ilustrácia k básni Tíšina

 • Ilustrátorka Michaela Kultanová

12 888 Kč
vybráno z 51 040 Kč

25%

25% splněno

21 lidí přispělo

Umění, Literatura

Bratislava, Bratislavský kraj, Slovensko

Zobrazit všechny odměny

Túžba tvoriť

Túžba písať je v mojom živote od malička. Kostrbaté detské texty neskôr nahrádzali súvislejšie vety - ale písať príbehy a sumarizovať pocity pomohla najmä moja recenzentská kariéra. Naučil som sa spájať vety, ktoré sa dali ľahko čítať. Písanie nie je len talent, alebo drina, ale najmä vnútorná potreba vyjadriť pocity, povedať svoj názor, alebo vytvoriť príbeh.

Čo je mojim cieľom?

Publikovať básnickú zbierku, ktorá bude mať čitateľov. V súčasnosti sa básne čítajú najmä na internete, lenže podľa mňa stále patria do knižnice a to je mojím  cieľom. Poézia sa nečíta raz, nie je to novinový titulok. Básne sú piesne bez hudby. Básne sú pocity a tie moje vedia byť krásne temné - ku sviečkam, tichu noci a búrke.

Ilustrácie

Bez nich to nejde. Tie v knižke Potopa tvorí talentovaná ilustrátorka básnických zbierok Michaela Kultanová. Originálne, štýlové a najmä výstižné. Básnická zbierka bude darom knižnice.

O potope

Básne, ktoré píšem sú rôznorodé až krvavé a temné. Poézia, to sú pocity. Raz sa v texte črtajú obavy kam naša krajina smeruje, inokedy je to láska, či vnútorné túžby a rozbroje. Básne ozdobené mýtami, našimi koreňmi, ale predovšetkým túžbou hľadať dialóg tam, kde iní nachádzajú hádky. Cieľom básnickej zbierky je NEpotopiť nás. Žiaľ, pocity sú opačné. Potopa je súhrn básni, ktoré lemujú pár rokov z môjho života, pričom ten posledný bol mimoriadne náročný a situácia vo svete tomu vôbec nepomáha. Básne majú dar - pomáhajú postaviť človeka na nohy a presne kvôli tomu píšem. Ak pomôžu čo i len jednému ďalšiemu, tak moja tvorba má zmysel. Predošlé básnické zbierky s ironickým názvom Stačí vedieť málo, alebo optimistickým Záblesk boli splnenými snami autora. Potopa má byť však výkričníkom súčasnosti. Nepadnime na kolená! Ešte je čas!

O autorovi

Dlhoročný recenzent v časopise Knižná Revue a na portáli o počítačových hrách Sector.sk. V minulosti mi vyšli dve básnické zbierky a dve elektronické knihy.

Vydané knihy

Stačí vedieť málo
Záblesk

Čas: Otázka osudu
Chúťky upíra

Prečo HITHIT?

V minulosti sa podarilo podporiť projekt z vlastných financií, či peniazmi z fondu na podporu umenia - avšak HITHIT je o skutočnom záujme ľudí - ak je záujem, alebo je projekt dobre pripravený - tak titul vyjde a to je cieľom, zistiť skutočný záujem o moje básne a  krásne ilustrácie Mišky.

Komentáře

Vyberte si odměnu za váš příspěvek

 • 2 Umelec

  Budeme radi ak nakreslíte vašu predstavu potopy - zaslané diela zverejníme na našich stránkach facebooku. Dielo, ktoré získa najviac hlasov získa básnickú zbierku Potopa aj s poštovným ( po úspešnej kampani)

  Doručení odměny: Nespecifikováno

  76,56 Kč
  (3 €)
 • 3 Dar

  Podporíte vydanie básnickej zbierky. Je to dar pre autorov projektu!

  Doručení odměny: Do týdne

  127,60 Kč
  (5 €)
 • 0 Kreatívec

  Vytvor vlastnú báseň (bez urážok, vulgarít a iných nevhodných výrazov) a zverejníme ju na našich stránkach facebooku. 

  Doručení odměny: Nespecifikováno

  204,16 Kč
  (8 €)
 • 299 z 300 Potopa

  Po vydaní k vám letí titul Potopa aj spolu s poštovným.

  Doručení odměny: Do půl roku

  255,20 Kč
  (10 €)
 • 140 z 150 Túžba

  Po vydaní k vám letí titul Potopa aj spolu s poštovným. Spolu s venovaním autora.

  Doručení odměny: Do půl roku

  306,24 Kč
  (12 €)
 • 8 z 10 Tričko Potopa

  Štýlové tričko s potlačou Potopy a ilustráciou od Mišky Kultánovej. Poštovné v cene!

  Doručení odměny: Do čtvrt roku

  765,60 Kč
  (30 €)
 • 3 z 5 Tričko a Potopa

  Štýlové tričko s potlačou Potopy a ilustráciou od Mišky Kultánovej. V balení spolu s básnickou zbierkou Potopa s venovaním autora. Poštovné v cene!

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 071,84 Kč
  (42 €)
 • 4 z 5 Pokec s autorom

  Večera, alebo obed s autorom v reštaurácií - pokec o tvorbe, o záujmoch a o vydávaní kníh. Termín a miesto dohodneme!

  Doručení odměny: Nespecifikováno

  1 276,00 Kč
  (50 €)
 • 39 z 40 Autorské čítanie básní

  Pri príležitosti úspešného projektu zorganizujem autorské čítanie básní. Vstup iba pre prispievateľov. Priestor sa vyberie podľa záujmu.

  Doručení odměny: Do měsíce

  1 403,60 Kč
  (55 €)
 • 10 z 10 Obraz

  Obraz vybranej ilustrácie z básnickej zbierky od talentovanej ilustrátorky Michaely Kultanovej. Obraz o veľkosti A3. V cene je aj poštovné. Obráz bez rámu podľa vášho výberu.

  Doručení odměny: Do půl roku

  2 552,00 Kč
  (100 €)
 • 10 z 10 Tričko, Obraz, Potopa

  Obraz vybranej ilustrácie z básnickej zbierky od talentovanej ilustrátorky Michaely Kultanovej. Obraz o veľkosti A3. Obráz bez rámu podľa vášho výberu. Prikladáme štýlové tričko s potlačou Potopy a ilustráciou od Mišky Kultánovej a ako bonus aj samotnú básnickú zbierku Potopa s venovaním autora. Poštovné berte ako samozrejmosť!

  Doručení odměny: Do půl roku

  3 623,84 Kč
  (142 €)