VYDANIE LP – MARIÁN VARGA IN MEMORIAM (LIVE)

MARIÁN VARGA IN MEMORIAM (Live) je vydanie 11 diel zaznamenaných na spomienkovom podujatí s názvom Marián Varga in Memoriam so Symfonickým orchestrom uskutočnenom 28.1.2018 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave.

 • Bernardetta Šuňavská

 • Bernardetta Šuňavská

 • Fedor Frešo, Martin Valihora

 • Magdaléna Izakovičová – violončelo

 • Symfonický orchester SR

 • Fedor Frešo

 • Pavol Hammel

 • Fero Griglák

 • Bernardetta Šuňavská, Fedor Frešo

 • Adrián Kokoš

 • Symfonický orchester SR

 • Bernardetta Šuňavská

 • Pavol Hammel

 • Rudolf Pepucha

 • Andrea Zimányiová

 • Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu

 • Michal Varga

 • Fedor Frešo

 • Martin Valihora

 • Adrián Kokoš

1 652 Kč
vybráno z 101 640 Kč

1%

1% splněno

19 dní do konce

3 lidé přispěli

Hudba, Umění

Slovensko

Přispět
Zobrazit všechny odměny

Ako sa to začalo

Začalo to v roku 2010, kedy náš tím presvedčil Mariána, aby v spolupráci so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu a Slovenskou televíziou predviedol časť svojho diela, ktoré vo svojom autorskom trezore dlhé roky chránil pred základňou svojich fanúšikov. Všetky tieto diela vtedy odohral ako sólista so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu a nedokázal uspokojiť všetkých tých, ktorí sa chceli zúčastniť tohto podujatia. A dva koncerty jeho vážnej tvorby nemohli uspokojiť všetkých nás, ktorí sme Mariána milovali. Marián okrem art-rockovej tvorby, ktorú miloval a prezentoval ju prostredníctvom svojho pôsobenia v kapele Collegium Musicum, bol aj skladateľom, ktorý by sa mohol zaradiť medzi vážnych skladateľov súčasnej tvorby 20.storočia. 

Marián bol skladateľom, ktorý miloval symfonickú hudbu, miloval hammond, a napísal jedinečné veci pre takéto obsadenie. Bolo bolestivé, keď sa Marián odobral do hudobného neba a jeho dielo, ktoré bolo pre neho intímne ostalo tu medzi nami. Bolo nám jasné, že už nikto iný nedokáže opäť prezentovať jeho najväčšie hity v symfonickom prevedení, a zároveň diela málo poznané, tak jedinečným spôsobom, ako to vedel on sám.

Prišiel rok 2018, rok odchodu Mariána, a pokúsili sme sa spraviť premiéru podujatia, ktoré Marián považoval za jeden zo svojich vrcholov prezentácie seba samého ako skladateľa a interpreta na hammond organ.

In Memoriam Marián Varga je nádherná koncertná pocta Mariánovi Vargovi, na ktorej sa už sám nemohol zúčastniť. Zároveń je to pocta spoluzakladateľovi skupiny Collegium Musicum - Fedorovi Frešovi a jeho posledné verejné vystúpenie s kapelou Collegium Musicum. Pri príprave tohto projektu Fedor Frešo si nedokázal predstaviť že by niekto dokázal nahradiť Mariána Vargu za hammond organom a v momente odchodu Mariána Vargu do hudobného neba avízoval zánik zoskupenia ikonickej kapely Collegium Musicum. Pri realizácii tohto projektu, ktorý Vám ponúkame na LP platni, zmenil svoj názor a Bernardetta Šuňavská, ktorá opäť oživila vo svojej bravúrnej interpretácii nezabudnuteľné kusy Mariána Vargu sa stala jeho nádejou a cestou do budúcnosti existencie kapely Collegium Musicum. Nikto ešte v tom čase netušil, že pri príprave ďalších albumov kapely Collegium Musicum bez Mariána a v úcte na jeho spomienku sa kapela rozhodla žiť a ďalej tvoriť a prijala Bernardettu ako dôstojného pokračovateľa Mariánovho odkazu. Krátko nato sa Fedor odobral za Mariánom do hudobného neba a to nádherné, ktoré ostalo v spomienke na Mariána a vo viere v budúcnosť kapely Collegium Musicum zostalo zachované iba v tomto jedinečnom projekte, ktorý iba vďaka Vašej podpore si môže nájsť cestu k Vám a k všetkým fanúšikom, ktorí milovali Mariána Vargu ako skladateľa a Mariána Vargu ako člena ikonického zoskupenia Collegium Musicum.

Čo je náš cieľ?

MARIÁN VARGA IN MEMORIAM (Live) je vydanie 11 diel zaznamenaných na spomienkovom podujatí s názvom Marián Varga in Memoriam so Symfonickým orchestrom uskutočnenom 28.1.2018 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave. Predmetné diela boli prevedené pod taktovkou významného slovenského dirigenta Adriána Kokoša v interpretácii Symfonického orchestra, Detského speváckeho zboru Slovenského rozhlasu, kapely Collegium Musicum, a sólistov Bernardetta Šuňavská (Hammond a koncertný organ), Fero Griglák (gitara), Fedor Frešo (basgitara), Martin Valihora (bicie), Pavol Hammel (spev), Andrea Zimányiová (spev), Michal Varga (spev), Magdaléna Izakovičová (violončelo), Milan Hradil (klávesy), Martina Pepuchová (flauta) a ďalších.

Projekt prináša pohľad a večnú spomienku na diela Mariána Vargu, jedného z našich najvýraznejších slovenských hudobných umelcov 21. storočia.

Niečo o nás..

La Plata Production podporuje rozvoj súčasného umenia, vytvára podmienky pre činnosť umelcov a interpretov a pre realizáciu spoločných projektov. Realizuje žánrovo orientované a multimediálne projekty, kultúrne podujatia a festivaly pre mladých umelcov a interpretov. Vyvíja činnosti v oblasti uchovávania kultúrneho dedičstva a realizuje projekty zamerane na záchranu kultúrneho dedičstva.

La Plata tiež podporuje činnosť medzinárodne uznávaného štúdia - Experimentálne štúdio Bratislava a prostredníctvom projektu sonicArt šíri jeho historický odkaz a realizuje nové projekty v oblasti experimentálnej tvorby.

Výber projektov:

 • [In vivo (meta)fyzika] - Multimediálny koncert EA hudby z cyklu Art’s Birthday 2016 (Live vysielanie do EBU) 
 • Labyrint 2016 - festivalový cyklus multimediálnych prezentácii experimentálnej tvorby
 • Cyklus multimediálnych koncertov EA hudby v rámci medzinárodného projektu - Art’s Birthday 2017 až 2020 
 • IFEM 2018 až IFEM 2021 (International Festival Of Experimental Music)

Autori projektu: Rudolf Pepucha, Roman Pták

Vyzbierané peniažky budú použité na výrobu spomienkového LP, dobrovoľné dárcovské príspevky budú použité na činnosť vydavateľstva La Plata Production na financovanie edičného plánu pre rok 2022. 

Osobné odovzdanie odmien je možné v Bratislave v budove Slovenského rozhlasu, Mýtna 1, po dohodnutí termínu odovzdania emailom na adrese info@laplata.sk.

Odmeny..

Tričko

Odkazy..

Videá z koncertu: https://bit.ly/2Uj1Ijc

Fotky: https://bit.ly/3h2jMb2

La Plata Production: https://bit.ly/3h5uzB1

Partneri projektu : SOZA, RTVS,  Vox Groovy Radio | www.voxgroovy.is

Komentáře

Vyberte si odměnu za váš příspěvek

 • 2 Mám rád Mariánovu hudbu

  Chcem prispieť iba preto, že hudbu Mariána Vargu mám rád a chcem podporiť vydanie tohto LP. Sumu môžete ľubovoľne navýšiť podľa Vašich možností.

  ​Odmenu vám nebudeme posielať. Vašou odmenou je dobrý pocit a našou odmenou bude možnosť pripravovať umelecky hodnotné hudobné projekty podobného typu.

  Doručení odměny: Nespecifikováno

  Přispět 177,87 Kč
  (7 €)
 • 0 Marián - tričko s grafikou Marián Varga - veľkosť L

  Chcem podporiť vydanie LP Marián Varga in Memoriam a ako odmenu si vyberám tričko  veľkosti L s grafikou od architekta a maliara Viliama Bojkovského, ktorá bola vytvorená špeciálne pre tento projekt.

  Odmenu vám pošleme poštou v rámci Slovenska a Českej republiky.

  Doručení odměny: Do půl roku

  Přispět 762,30 Kč
  (30 €)
 • 0 Marián - tričko s grafikou Marián Varga - veľkosť XL

  Chcem podporiť vydanie LP Marián Varga in Memoriam a ako odmenu si vyberám  tričko  veľkosti XL s grafikou od architekta a maliara Viliama Bojkovského, ktorá bola vytvorená špeciálne pre tento projekt.

  Odmenu vám pošleme poštou v rámci Slovenska a Českej republiky.

  Doručení odměny: Do půl roku

  Přispět 762,30 Kč
  (30 €)
 • 499 z 500 1 x LP Marián Varga in Memoriam

  Som verný fanúšik Mariána Vargu, chcem podporiť vydanie LP Marián Varga in Memoriam a mať ako jeden z prvých doma túto LP z limitovanej série. 

  Odmenu vám pošleme poštou v rámci Slovenska a Českej republiky.

  Doručení odměny: Do půl roku

  Přispět 889,35 Kč
  (35 €)
 • 0 Replika obrazu Marián Varga - MV1 (40 x 30 cm)

  Som verný fanúšik Mariána Vargu, chcem podporiť vydanie LP Marián Varga in Memoriam a ako odmenu si vyberám repliku  obrazu MV1 (digitálny výtlačok) originálnej kresby od architekta a maliara Viliama Bojkovského, veľkosť 40 x 30 cm, ceruza, viď náhľad na hlavnej stránke projektu.

  Odmenu je možné odovzdať osobne alebo vám ju pošleme poštou v rámci Slovenska a Českej republiky.

  Doručení odměny: Do měsíce

  Přispět 1 270,50 Kč
  (50 €)
 • 1 z 1 3 ks LP + Originálny obraz - Marián Varga - MV1 (40 x 30 cm)

  Som verný fanúšik Mariána Vargu, chcem podporiť vydanie LP Marián Varga in Memoriam a ako odmenu si vyberám originálny obraz MV1 od architekta a maliara Viliama Bojkovského, veľkosť 40 x 30 cm, ceruza, viď náhľad na hlavnej stránke projektu.

  Odmenu je možné odovzdať osobne alebo vám ju pošleme poštou.

  Doručení odměny: Do měsíce

  Přispět 15 246,00 Kč
  (600 €)
 • 1 z 1 10 ks LP + Originálny obraz - Marián Varga - MV2 (61 x 43,5 cm)

  Som verný fanúšik Mariána Vargu, chcem podporiť vydanie LP Marián Varga in Memoriam a ako odmenu si vyberám originálny obraz MV1 od architekta a maliara Viliama Bojkovského, veľkosť 61 x 43,5 cm, ceruza, viď náhľad na hlavnej strane projektu.

  Odmenu je možné odovzdať osobne alebo vám ju pošleme poštou.

  Doručení odměny: Do měsíce

  Přispět 50 820,01 Kč
  (2 000 €)