Preplávať La Manche: prvá slovenská ženská štafeta

Najväčšia méta medzi plavcami je bezpochyby kanál La Manche. Sedem žien zo Slovenska sa rozhodlo ho pokoriť a potrebuje vašu podporu. Pre preplávanie a oficiálne zdokladovanie je potrebné zaplatiť čln a kapitána s posádkou v hodnote 2500 eur.

Autor: Pink Ladies

 • Pink Ladies

 • V rámci prípravy na La Manche sme zaplávali 145 km

 • Doplávali sme 145 km

 • Plávali sme aj v daždi - rekord je rekord

 • Lodivod Ľuboš nás sprevádzal plávaním Dunaja

 • Zuzana Jusková, Slovenka, čo preplávala La Manche

 • Andy sa naučila plávať kraula až teraz

 • Približná trasa plávania

10 698 Kč
vybráno z 66 862 Kč

16%

16% splněno

21 lidí přispělo

Sport

Saint-Folquin, Hauts-de-France, Francie

Zobrazit všechny odměny

Ako sa to začalo

Sme sedem žien, ktoré milujú plávanie, väčšina z nás aj otužuje. Pri tom, ako jedna z nás doprevádzala Zuzanu Juskovú, ktorá ako prvá preplávala kanál La Manche, jej skrsla v hlave myšlienka, ako sa na kanál znovu dostať: preplávame ho štafetovo! A len ženy! A tak vznikli Pink Ladies - sedem žien, ktoré sa neboja prúdov, medúz a studenej vody.

Čo je náš cieľ?

Našim cieľom je preplávať kanál La Manche. Termín preplavby už máme zaplatený na september 2020. Čakáme na neho už tri roky, za ten čas trénujeme a plávame. Kanál je široký 32 km, avšak spolu s prúdmi počítame s tým, že zaplávame 40 km. Pri plávaní sa budeme po hodine striedať. 

Detaily

Pink ladies - prvá štafeta slovenských žien, ktoré sa chystajú pokoriť slávny La Manche v septembri 2020. Ženy, ktoré sa neboja výzvy vrhnúť sa do studených vôd (teplota vody cca na 15 stupňov) La Manche a preplávať 40 km v chladnom počasí s prúdmi, medúzami a možno aj žralokmi. Na preplávanie kanálu je však potrebné zaplatiť loď, posádku, plus poplatok za zaregistrovanie preplavby, ktoré sú pomerne vysoké - celkom spolu 2500 eur. Pomôžete nám sa na ne vyskladať?

... a ešte niečo navyše

Každá musela pre projekt niečo obetovať: niektoré sa museli začať otužovať, ďalšie museli dlhým tréningom zvyšovať tempo plávania a jedna sa dokonca naučila v 50-tke plávať kraula.

Kto sme?

Sme slovenské ženy, od 23 rokov po 55 rokov. Pláva s nami mama s dcérou, dvadsaťtriročná slečna aj 55-ročná pani. Členkou štafety bude aj Zuzana Jusková, ktorá ako prvá preplávala kanál La Manche, takže v nej máme veľkú podporu, keďže už presne vie, do čoho ideme.

Prečo to robíme

Prečo? Aby človek niečo dosiahol, musí mať sny. A čo je najvyšším snov v plaveckej méte? Víťazstvá v súťažiach.. a dôkaz, že dokážeme niečo viac, ako ostatní plavci - spoločne preplávať kanál La Manche. 

Aktuality

30.1.2020 Do konca januára

Do konca januára sa musia dámy z Pink Ladies podrobiť lekárskej prehliadke, aby mohli zaslať svoje prihlasovacie formuláre. Po nich príde do konca marca na rad 500 eurový administratívny poplatok. 

Více

Komentáře

Vyberte si odměnu za váš příspěvek

 • 9 Pink Ladies podporím bez nároku na odmenu

  Pretože sa mi tento projekt páči, podporím baby len tak, bez toho, aby som niečo za to chcel/a Len tak, bez nároku na akúkoľvek odmenu. Držím im palce a verím, že kanál preplávajú! Pink ladies do toho!!

  Doručení odměny: Do týdne

  267,45 Kč
  (10 €)
 • 2 Pohľadnica z Anglicka

  Či už kanál preplávame, alebo nie (samozrejme, že veríme, že áno), môžeme vám poslať pohľadnicu z Anglicka, na ktorú sa všetky podpíšeme. Budete tak mať suvenír, ktorý nebude mať len tak hocikto. 

  Doručení odměny: Do roku

  401,17 Kč
  (15 €)
 • 7 Plavecká čiapka

  Získajte plaveckú čiapku s podpismi členiek štafety Pink Ladies ako suvenír. 

  Doručení odměny: Do půl roku

  534,90 Kč
  (20 €)
 • 8 z 10 Plavecký tréning s Zuzanou Juskovou

  Chceli by ste si vyskúšať plavecký tréning so  Zuzanou Juskovou, ktorá preplávala La Manche? Podporte nás sumou 30 eur a máte hodinu plávania u nej v cene. Miesto vybratia odmeny sú Košice. 

  Doručení odměny: Do půl roku

  802,35 Kč
  (30 €)
 • 1 Spoločná foto s podpismi

  Po preplávaní kanálu La Manche vytvoríme záverečnú fotografiu, na ktorú sa všetky baby podpíšu a fotografiu vám doručíme domov poštou. 

  Doručení odměny: Do roku

  1 337,25 Kč
  (50 €)
 • 6 z 6 Plavecká čiapka z La Manche

  Chceli by ste mať doma plaveckú čiapku, ktorá preplávala La Manche? Je to možné, len ich počet je obmedzený počtom plavkýň, preto je táto odmena určená maximálne pre 7 ľudí.

  Doručení odměny: Do roku

  1 604,70 Kč
  (60 €)
 • 0 Vydržíme na vašej akcii 10 minút v ľade

  Robievate akcie a chcete na ne pritiahnuť väčšie množstvo ľudí? Radi pre vás urobíme podujatie zaujímavejším - jedna z nás vydrží vo vode s ľadom 10 minút. 

  Doručení odměny: Do půl roku

  8 023,50 Kč
  (300 €)
 • 2 z 2 Oblečenie s vašim logom

  Potrebujete predstaviť svoj produkt - vetrovku, plavky, čiapku? Na lodi bude prefukovať a bude chladno, preto sa potrebujeme dobre obliecť a zahriať.. Rady podporíme váš produkt, pokiaľ nám ho dodáte a objednáte si aj túto odmenu.

  Doručení odměny: Do roku

  13 372,50 Kč
  (500 €)
 • 20 z 20 Reklama na Instagrame, FB a weboch

  Chcete vidieť váš produkt na Pink Ladies?  Ponúkame vám video, fotografiu alebo článok na Instagrame, stránke www.rodicom.sk a facebook stránke Pink Ladies - na všetkých miestach naraz. Vy si určíte, ktorá forma je pre vás najvhodnejšia. 

  Doručení odměny: Do roku

  18 721,50 Kč
  (700 €)
 • 2 z 2 Fotka z lode s vaším logom

  Plávať budeme približne 12 hodín, počas ktorých sa budeme striedať. Radi pre vás vytvoríme fotografiu s vašim logom, ktorú budeme neskôr používať pre výstupy pre médiá. 

  Doručení odměny: Do roku

  26 745,00 Kč
  (1 000 €)