ĽH Muzikanti - Tak, ako švárna dievčina- Nové CD!!

ĽH Muzikanti uvedie na novom CD slovenské ľudové piesne s lesníckou a poľovníckou tematikou. Na jeho spracovanie v najvyššej zvukovej a interpretačnej kvalite sú potrebné financie na štúdio, vydanie CD a honoráre pre umelcov. Pomôžete nám to zrealizovať?

 • Ľudová hudba Muzikanti

 • Hrali sme aj ples pre Slovákov žijúcich v Chicagu

 • Venujeme sa aj verejným kultúrnym podujatiam

 • Aj o starých horároch budú piesne na našom CD

 • A aj o takýchto jeleňoch

66 502 Kč
vybráno z 66 475 Kč

100%

100% splněno

27 lidí přispělo

Hudba

Detva, Banskobystrický kraj, Slovensko

Zobrazit všechny odměny

Ako sa to začalo

S myšlienkou nahrať album s ľudovými piesňami s lesníckou a poľovníckou tematikou prišiel náš primáš Tomáš Lupták, ktorý je lesníkom a poľovníkom. Chcel nahrať niečo "čo tu ešte nebolo" aj pre širokú lesnícku a poľovnícku verejnosť. Tento nápad vznikol pri partii spievajúcich ľudí na jednej spoločenskej poľovníckej akcii, kde si títo speváci nevedeli spomenúť na nejakú poľovnícku pieseň. Tak prečo im tie najznámejšie nepripomenúť na jednom albume? Aby už v budúcnosti nemuseli tak dlho premýšľať :) 

Čo je náš cieľ?

Našim cieľom je poukázať na históriu slovenského lesníctva a poľovníctva v spojení s ľudovou piesňou ako na súčasť našej kultúry a nášho dedičstva. 

Detaily

„Tak, ako švárna dievčina...“ je názov slovenskej ľudovej piesne, ktorá je považovaná za lesnícku hymnu a zároveň je to názov pripravovaného albumu ľudovej hudby Muzikanti pod vedením primáša Tomáša Luptáka, ktorý je lesníkom a poľovníkom. Napadla mu myšlienka spojiť dokopy svoje dve najväčšie záľuby, ktorými sú poľovníctvo a hudba. Na pripravovanom albume budú na profesionálnej úrovni nahraté a naspievané slovenské ľudové piesne s lesníckou a poľovníckou tematikou, ktoré ešte na Slovensku vyložene ako album len s touto tematikou nenahrala žiadna cimbalová kapela. Myšlienkou albumu je prezentácia lesníckej a poľovníckej kultúry, jej zachovanie pre ďalšie generácie a hlavne poukázanie na to, že aj takéto piesne vznikali a aj tomuto sa ľudia po stáročia venovali. V dnešnej hektickej dobe, namierenej proti lesníkom a poľovníkom je aj toto jedna z možností, ako poukázať na to, že lesníctvo a poľovníctvo je naše dedičstvo a odnepamäti je súčasťou života ľudí v našej krajine.

Realizácia takéhoto projektu na vysokej interpretačnej úrovni je však nákladná. Na uskutočnenie tohto CD sú potrebné finančné prostriedky či už na kvalitné nahrávacie štúdio, samotné vydanie CD, grafické práce a honoráre pre účinkujúcich umelcov. Preto by nám veľmi pomohol akýkoľvek príspevok na realizáciu tohto jedinečného albumu.

... a ešte niečo navyše

Na album plánujeme zavolať ako hostí známych interpretov slovenských ľudových piesní. Ale dačo zaspievame aj my :) 

Kto sme?

Sme ľudová hudba Muzikanti a pôsobíme na folklórnej scéne od roku 2016. Za pomerne krátku dobu sme stihli nahrať dva štúdiové albumy s názvom "Tie naše" z roku 2017 a " Čo sa stalo nové " z roku 2019, na ktorých boli nahraté slovenské ľudové piesne z rôznych regiónov.

Prečo to robíme?

Robíme to preto, lebo nás to baví a bez folklórnej piesne si nevieme predstaviť svet :) 

Komentáře

Vyberte si odměnu za váš příspěvek

 • 6 Prispejem, lebo sa mi páči tento nápad!

  Chcete pomôcť drobným príspevkom a nič za to nechcete? Tak poďme do toho :) 

  Doručení odměny: Nespecifikováno

  132,95 Kč
  (5 €)
 • 11 Prispejem a chcem CD !!

  Po nahratí albumu a jeho uvedení do folklórneho života, Vám bude jeden kus zaslaný na adresu, alebo sa niekde stretneme a CD Vám veľmi radi osobne podarujeme :)  

  Doručení odměny: Do půl roku

  319,08 Kč
  (12 €)
 • 2 Chcem USB s Vašimi CDčkami !!

  Prispejte a získajte naše drevené USB, na ktorom sú nahraté naše dva prvé albumy.

  Doručení odměny: Do měsíce

  664,75 Kč
  (25 €)
 • 6 Chcem troj album ĽH Muzikanti !!

  Po krste nového CD v Detve Vám k nemu pribalíme aj naše prvé dva albumy a zašleme poštou alebo odovzdáme osobne. 

  Doručení odměny: Do půl roku

  957,24 Kč
  (36 €)
 • 1 Chcem byť sponzorom

  Na našom CD bude uvedené Vaše logo, prípadne meno. Budete zaradený do zoznamu našich sponzorov a spomenieme Vás pri krste albumu v Detve a pri následných koncertoch.

  Doručení odměny: Do půl roku

  3 988,50 Kč
  (150 €)
 • 2 z 2 Chcem byť hlavný sponzor s kartónom cédečiek!

  Na CD vás uvedieme ako hlavného partnera prejektu s náležitými poctami. Dostanete od nás kartón CD nosičov ( 50 ks ), ktoré môžte využiť napríklad ako prezenty.

  Doručení odměny: Do půl roku

  14 624,50 Kč
  (550 €)
 • 0 Chceme Vás na firemnej akcii !!

  Za tútu odmenu ponúkame naše 5 hodinové účinkovanie na Vašej firemnej akcii, oslave a pod v rámci celého Slovenska.

  Doručení odměny: Do půl roku

  18 613,00 Kč
  (700 €)
 • 1 z 2 Chceme Vás na poľovníckom plese !!!

  Radi sa zúčastníme Vášho poľovníckeho alebo lesníckeho plesu, bálu alebo podobnej celovečernej udalosti v rámci celého Slovenska, kde Vám zahráme do uška aj do tanca :)

  Doručení odměny: Do půl roku

  23 931,00 Kč
  (900 €)