Stroon - Songs of Concealed Amplitude

Som hudobný producent – Stroon, etablovaný na alternatívnej hudobnej scéne a rád by som vydal môj nový album na vinylovej platni. Potrebujem však dofinancovať náklady na jeho produkciu (mastering, cover design, lisovanie, doručenie).

 • Premiéra skladby v štúdiu 4 Slovenského rozhlasu

 • Katarína Kurucová

 • Stroon dirigujúci

 • Stroon sólo naživo (Palác Akropolis)

 • Stroon sólo naživo (Palác Akropolis)

92 261 Kč
vybráno z 66 663 Kč

138%

138% splněno

108 lidí přispělo

Hudba

Bratislava, Bratislavský kraj, Slovensko

Zobrazit všechny odměny

Na začiatku...

V roku 2016 som oslovil festival Rádio Hlavy s ponukou zložiť špeciálnu skladbu pre, v našich končinách, neobvyklé obsadenie.  Rádio Devín si skladbu Songs of Concealed Amplitude objednalo a ja som dostal úžasnú príležitosť zrealizovať môj sen. Premiéra skladby si vyslúžila veľké ovácie a skvelý ohlas kritiky. V rovnakom zložení sme skladbu zahrali aj na festivale Pohoda, kde boli reakcie opäť viac než pozitívne. 

Teraz by som chcel...

Vydať skladbu na vinyle a v digitálnej podobe a navyše s krásnym obalom. To všetko preto, aby úsilie ľudí zučastnených na projekte bolo zaznamenané a fanúšikovia si mohli užiť tento typ hudby so zvukom aký si zaslúži.  

Niečo o projekte...

Hrám na vibrafón, produkujem a komponujem hudbu pre divadlo, film, reklamu, digitálne médiá. Vo svojej hudbe mi ide o zachytenie emocionality, ktorá ma sprevádza životom, a zároveň jej dávam istý koncept, ktorý je prenosný aj na poslúchača. Takýto koncept potom dáva hudbe formu a “obraz”, ktorý chcem poslucháčovi komunikovať, aby lepšie pochopil o čo mi v hudbe ide. Takto som pristupoval aj ku kompozícii Songs of Concealed Amplitude - Piesne skrytej amplitúdy. Je to unikátna 25-minútová skladba, ktorá je fúziou impozantného sopránu, živých nástrojov, elektroniky a vážnej hudby. Hudobne je inšpirovaná americkým minimalizmom, experimentálnou elektronikou a improvizovanou hudbou. Skladbe nechýbajú silné momenty ani sugestívne melódie a harmónie. Cieľom je vydať min. 150 kusov hodnotného vinylu.

Tu si môžete pozrieť urývok skladby z premiéry v Slovenskom rozhlase so skvelou vizualizáciou od VJa Kubriela:

... a ešte niečo extra viac o skladbe

Mojim hlavným motívom pre napísanie tejto skladby bolo zložiť zaujímavú kompozíciu s príbehom a hudobne sa vyjadriť prostredníctvom svojho prístupu k elektronickej hudbe. Zároveň som chcel zúžitkovať svoj “background” zo štúdia hudby na konzervatóriu v Bratislave, kde som študoval hru na bicie nástroje a kompozíciu. Mojou inšpiráciou boli súčasníci ako Ben Frost, Tim Hecker, hudobníci z Erased Tapes, ale aj skladatelia ako Steve Reich alebo Arvo Pärt.

Skladbu nahrali špičkoví muzikanti: Katarína Kurucová, Martin Štefánik, Andrej Gál, Braňo Dugovič a iní. Ako som spomínal, mala premiéru na festivale Rádio Hlavy 2016 a následne sme ňou uzatvárali CZ/SK pódium na festivale Pohoda.  

Kto som?

Ako hudobník som aktívny už od roku 1996. Od roku 2010 je to "vážne". Vydal som niekoľko albumov, niektoré boli nominované aj na cenu Rádio Hlavy. Mal som možnosť hrať na niekoľkých festivaloch doma aj v zahraničí (Pohoda, Wilsonic, Waves, Lunchmeat, Open'er, BAM festival atď...). Spolupracoval som so špičkovými hudobníkmi a niekoľkými známymi formáciami (PPE, Cluster ensemble, Longital, Veni ensemble). Stále som aktívny v produkovaní hudby pre divadlo, digitálne média, video a film.

Prečo to robím?

Myslím si, že moja skladba je v našich končinách výnimočná, no zároveň tento typ hudby (spojenie vážnej hudby, elektroniky a experimentu) má stále viac a viac priaznivcov. Preto verím, že sa nám podarí vyzbierať dostatok peňazí na zafinancovanie našej myšlienky. Ďakujem!

Komentáře

Vyberte si odměnu za váš příspěvek

 • 9 Pocit viac než dobrý

  Moja nesmierna vďaka za tvoj príspevok, bez ktorého by to nešlo.

  Doručení odměny: Do půl roku

  133,33 Kč
  (5 €)
 • 28 Album v mp3 formáte

  Tvoj obľúbený formát je mp3 a verím, že tento album sa stane jedným z tvojích najobľúbenejších.

  Doručení odměny: Do půl roku

  266,65 Kč
  (10 €)
 • 36 Vinyl + mp3

  Či už máš alebo nemáš gramofón, naša vinylová platňa sa u teba doma bude vynímať ako umelecké dielo. K tomu samozrejme dostaneš album aj v mp3 formáte. Odmenu si niekde prevezmeš (ja pôsobím v Bratislave) a môžeš sa z nej tešiť! A možno si raz kúpiš gramofón práve kvôli tejto platni.

  Doručení odměny: Do půl roku

  533,30 Kč
  (20 €)
 • 10 Vinyl + mp3 + doručenie domov

  Vinyl priamo k tebe domov a k tomu mp3. Môžeš si ho hneď vypočuť a zadívať sa do coveru.

  Doručení odměny: Do půl roku

  666,63 Kč
  (25 €)
 • Vyprodáno!! Vinyl + mp3 - s autentickými podpismi protagonistov

  Si zberateľ hudby ako sa patrí a potrpíš si na rarity! Vinyl Songs of Concealed Amplitude doručime k tebe priamo domov aj s venovaním od hlavných protagonistov (Stroon, Katarína Kurucová – spev a Nykola Košnárova – autorka textov).

  Doručení odměny: Do půl roku

  933,28 Kč
  (35 €)
 • Vyprodáno!! Vinyl + mp3 + bonus Vice Laboratory vinyl/mp3

  Si zberateľ vinylov a ja mám pre teba ešte jeden v zálohe. Mám posledných pár kusov a jeden z nich môžeš vlastniť vďaka tejto odmene - môj predchádzajúci album Vice Laboratory, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Deadred (Autumnist, The Ills a iní). Oba vinyly ti pošlem priamo domov.

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 333,25 Kč
  (50 €)
 • 1 z 5 Vinyl + mp3 + hodina konverzačnej angličtiny

  Okrem hudby je mojim druhým koníčkom a zároveň aj živobytím výuka angličtiny. Robím to už 14 rokov a akosi s tým z lásky stále neviem skončiť. Okrem vinylu si z nášho stretnutia odnesieš aj precvičenú angličtinu alebo ujasnenie gramatických javov.

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 333,25 Kč
  (50 €)
 • 3 z 5 Vinyl + mp3 + bonus Vice Laboratory vinyl/mp3 + moje ostatné albumy

  Zapáčila sa ti moja hudba a okrem nového vinylu by si mal/a rád na vypočutie aj moje ostatné albumy? Mám ešte posledných pár kusov unikátneho vinylu Vice Laboratory a  touto odmenou si môžeš zaistiť jeden z nich, kým sú ešte k dispozícii. Okrem dvoch vinylov ti domov prídu aj mp3ky všetkých mojich ostatných počinov. Dva z nich boli aj nominované na cenu Rádio Hlavy Rádia_FM (Solar Preludes a Smithereens).

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 866,55 Kč
  (70 €)
 • 4 z 5 Vinyl + mp3 + čas s vibrafónom

  Vo svojej hudbe sa snažím mať svoj vlastný rukopis. Pomáha mi v tom aj nástroj, na ktorom hrám – vibrafón. Na Slovensku nás nie je veľa tých, ktorí sa rozhodli pre tento nástroj. Ja ti vibrafón veľmi rad predstavím u mňa v štúdiu, naučím ťa základy a nechám ťa rozjímať pri jeho zvuku. Príp. si to všetko môžeš rovno aj nahrať a počúvať.

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 999,88 Kč
  (75 €)
 • 1 z 2 Vinyl + mp3 + spoločný track

  Či už si hudobník/čka, spevák/čka, alebo producent/ka, v mojom (alebo tvojom) štúdiu si spravíme spoločný track. Dohodneme sa čo to bude alebo to necháme na spontánny vývoj. Bude to akustická improvizácia alebo elektronická skladba? To sa všetko uvidí, keď sa stretneme.

  Doručení odměny: Do půl roku

  5 333,00 Kč
  (200 €)
 • 3 z 4 Privátny akustický sólo koncert + vinyl + mp3

  Prídem, donesiem vinyl a zahrám krátky akustický koncert. Akusticky najradšej preludujem na vibrafón, preto ak máš nejakú akciu, kde chceš atmosféru vytvorenú živou hudbu na netradičnom nástroji, toto je ideálna odmena.

  Doručení odměny: Do půl roku

  7 999,50 Kč
  (300 €)
 • 3 z 4 Privátny elektronický sólo koncert + vinyl + mp3

  Prídem, donesiem vinyl, no pribalím si so sebou aj aparatúru a v tebou zvolenom priestore zahrám hodinový koncert. Teším sa!

  Doručení odměny: Do půl roku

  13 332,50 Kč
  (500 €)