Mládežnícky orchester HARMÓNIA v Belgickom Neerpelte

Mládežnícky orchester Harmónia je teleso so 40-ročnou tradíciou, ktoré sa tento rok rozhodlo zúčastniť medzinárodného festivalu mládežníckych orchestrov v Neerpelte (Belgicko). Pomôžte nám vycestovať a získať ocenenie našej snahy!

 • Súčasné zloženie orchestra

 • Na zájazde

 • Publikum - Primaciálny palác

 • Dirigenti - O. Podstavková a J. Drmola

 • Dychová sekcia

 • Na zájazde 2

 • Po koncerte

62 725 Kč
vybráno z 57 638 Kč

108%

108% splněno

48 lidí přispělo

Hudba, Vzdělávání

Neerpelt, Flámsky región, Belgicko

Zobrazit všechny odměny

Ako sa to začalo

Sme Orchester detí a mládeže Harmónia a spojila nás láska k hudbe. No nie len nás, ale aj generácie pred nami. Chceme nadviazať na úspechy nášho orchestra v minulých desaťročiach a vycestovať na najväčší mládežnický súťažný festival v Európe - Neerpelt 2019

Čo je náš cieľ?

Chceme ukázať Slovensko zahraničiu, krásne zahrať, naučiť sa niečo nové a stáť na pódiu víťazov. To všetko vašou pomocou. V súťažnom programe máme diela J.S. Bacha, B. Martinů, H. Burgoyne, ale aj našich skladateľov Petra Breinera a Ilju Zeljenku. To sú tie v pozadí videa.

Detaily

Orchester sa stretáva každý týždeň a poctivo cvičí. Tento rok sa zúčastníme medzinárodného festivalu mládežníckých orchestrov v Neerpelte (Belgicko), z ktorého sme si v minulých desaťročiach priniesli 3x prvé miesto.

Festival sa koná 3.- 6. mája a na dopravu a ubytovanie 30 osôb potrebujeme skutočne nemalú čiastku (cca 7500 eur). Preto sme sa rozhodli spraviť kampaň cez Hithit, aby sme aspoň časť vedeli vykryť. V ústrety nám nevyšli skoro žiadne fondové organizácie. :-(

Chceme tam ísť a priniesť domov prvé miesto! Potrebujeme k tomu VAŠU pomoc. Pripravili sme preto zaujímavé odmeny, pre každého, kto nám prispeje. :-)

Kto sme?

Mládežnícky orchester Harmónia je neprofesionálne teleso s 40-ročnou tradíciou, ktoré vedie od jeho vzniku skúsená pedagogička PhDr. Oľga Podstavková a prof. Jindřich Drmola. Náš orchester má vekový priemer 15-28 rokov a združuje ľudí čo majú radi hudbu. Na poste dirigenta pôsobí mladý talent Tomáš Köppl.

... a prečo to robíme...?

Žijeme v časoch kedy sa deti vytrácajú z ulíc, usadajú k počítačom a vzťahy riešia cez sociálne siete. U nás je to iné. Chceme touto výpravou, týmto dobrodružstvom, ukázať mladým, že robiť hudbu spoločne a s láskou MÁ ZMYSEL!

Aktuality

26.3.2019 Ďakujeme Vám!

Drahí naši prispievatelia a priatelia, Ako vám iste neuniklo, zbierka sa nám podarila. Dokonca s ohromnou sumou 2503 € presahujúcou všetky naše očakávania.  Za vašu pomoc vám patrí veľké Ďakujeme! Priebežne sa s vami budeme spájať v záujme vybavenia vašich odmien. Teraz je však nutné z našej stran…

Více

Odkazy projektu

Komentáře

Vyberte si odměnu za váš příspěvek

 • 20 Nezištný dar

  Chcem pomôcť orchestru a nič za to nechcem.
  Stačí mi vidieť fotky a radosť z úspechu výpravy na internete.

  Doručení odměny: Nespecifikováno

  125,30 Kč
  (5 €)
 • 0 Ďakovný list

  Chcem aby táto výprava uspela a chcem dostať ďakovný list podpísaný členmi orchestra a dirigentom. List si nechám ako pamiatku a dôkaz, že pomáhať sa oplatí.
  > poštovné je v cene

  Doručení odměny: Do půl roku

  200,48 Kč
  (8 €)
 • 0 Diplom a list

  Chcem mať pocit, že moja podpora pomohla orchestru stáť na pódiu víťazov. Preto si objednávam sken Diplomu spolu s listom. Ak náhodou nevyhráme, pošleme Vám spoločnú fotografiu 10x15. Tak budete aj vy môcť biť s nami v Neerpelte. Aspoň na obrázku.
  > poštovné je v cene

  Doručení odměny: Do půl roku

  275,66 Kč
  (11 €)
 • 8 CD v digitálne verzii

  Stačí mi pocit, že som mládežníkom pomohol ísť do Beligicka a na pamiatku chcem nahrávky orchestra v digitálnej podobe. Pustím si ich doma na počítači, reproduktoroch či sluchadlách.

  Doručení odměny: Do čtvrt roku

  300,72 Kč
  (12 €)
 • 1 Fotografia v A4

  Chcem byť nápomocný a spolu s listom mať možnosť uchovať si spomienku vo forme fotografie orchestra veľkosti A4 podpísanej všetkými členmi.
  Lebo raz vidieť = stokrát čítať.
  > poštovné je v cene

  Doručení odměny: Do půl roku

  400,96 Kč
  (16 €)
 • 2 Účasť na skúške

  Zaujíma ma ako hudba funguje. Ako sa orchester ladí a ako skúša. Chcem vidieť sláčikové nástroje zblízka a mám možno malého člena rodiny, ktorý by rád videl orchester v akcii, prípadne si skúsil takéto teleso cvične dirigovať (pod dohľadom dirigenta).
  Radi Vás privítame na našej skúške - 1,5 hodiny, porozprávame sa o hudbe a uvidíte ako vzniká skladba.

  Doručení odměny: Do půl roku

  426,02 Kč
  (17 €)
 • 5 CD s podpismi

  Chcem mať trvalejšiu pamiatku na tento výlet orchestra a to v podobe hudby samotnej. Keďže orchester má dlhoročnú históriu, dokážeme Vám skoncipovať CD s nahrávkami nášho hrania, ktoré Vám v ťažkých chvíľach vždy zdvihne náladu.
  CD samozrejme podpíšeme a zašleme poštou.
  > poštovné je v cene

  Doručení odměny: Do půl roku

  526,26 Kč
  (21 €)
 • 1 Plagát HARMÓNIA

  Chcem si farebný plagát celého orchestra (rozmer 700x1000mm, 120g) zavesiť alebo nalepiť doma na stenu a mať tak pamiatku na tento festival. Plagát samozrejme podpíšeme a bude vám moc moc vďační.
  > poštovné nie je v cene

  Doručení odměny: Do půl roku

  701,68 Kč
  (28 €)
 • 0 Hrnček Harmónia a mp3.CD

  Chcem každé ráno piť kakao alebo kávu zo špeciálneho hrnčeka orchestra Harmónia s oranžovým vnútrom a pustiť si popri tom skladby, ktoré orchester hral na súťaži v Belgicku. 
  Krásne ráno a ešte krajšia predstava!
  > poštovné je v cene

  Doručení odměny: Do půl roku

  852,04 Kč
  (34 €)
 • 0 Hrnček Harmónia a napálené CD

  Chcem každé ráno piť kakao alebo kávu zo špeciálneho hrnčeka orchestra Harmónia s oranžovým vnútrom a pustiť si v aute cestou do práce CD so skladbami, ktoré orchester hral na súťaži v Belgicku. 
  Krásne ráno a ešte krajšia predstava!
  > poštovné je v cene

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 052,52 Kč
  (42 €)
 • 0 Tričko Harmónia

  Chcem tričko s potlačou orchestra a dobrý pocit pri jeho nosení, lebo som pomohol mladým nadšencom vycestovať a zabojovať o ceny v Neerpelte. Na tričku budú samozrejme podpisy členov orchestra!
  Po dohode si zvolím veľkosť a farbu.
  > poštovné je v cene

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 102,64 Kč
  (44 €)
 • 7 Lekcia hry na husle, klavír, dirigovania, skladby

  Chcem sa zdokonaliť v hre na husle, naučiť sa základy dirigovania alebo pochopiť hudbnú kompozíciu. Naša umelecká vedúca PhDr. Oľga Podstávková a náš dirigent Tomáš Köppl sa vás radi ujmú a naučia vás týmto remesláv. V rámci 1,5 hodiny sa dozviete všetko čo vás zaujíma. Lekcie budú prebiehať na Konzervatóriu v Bratislave alebo po dohode na inom mieste. V tejto odmene je zahrnutá aj účasť na jednej skúške s celým orchestrom - zoznámenie sa.

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 253,00 Kč
  (50 €)
 • 7 z 10 10 lekcií klavíra alebo huslí

  Vraví sa, že investícia do vzdelania je tou najlepšou investíciou. Naučíme Vás hrať na nástroj v jednom 10-hodinovom balíku.
  Lekcie bud'u prebiehať buď to na Konzervatóriu v Bratislave, lebo po dohode na inom mieste.

  Doručení odměny: Do roku

  5 763,80 Kč
  (230 €)
 • 1 Súkromný koncert

  Chcem vidieť orchester naživo, počuť ich zvuk, osobne sa zoznámiť s každým členom doslova doma u mňa v obývačke, na mojej svadbe, kamarátovej oslave alebo u mňa v záhradke. Prípadne pogratulovať manželovi/manželke k výročiu v sprievode orchestra.
  Odmena pre skutočne zapálených nadšencov. Sme schopní sadnúť do dodávky a pricestovať za Vami.
  Cena dopravy mimo Bratislavu je 0,6eur/km nad rámec ceny odmeny.
   

  Doručení odměny: Do roku

  9 522,80 Kč
  (380 €)
 • 0 Večera s orchestrom a účasť na sústredení

  Večera s vedením orchestra a členmi, možnosť diskutovať o všetkom, čo sme dosiahli v Neerpelte a je zaujímavé pri chutnom jedle a pití. Plus účasť na sústredení, celodenné skúšky, večer táborák.

  Doručení odměny: Do půl roku

  10 525,20 Kč
  (420 €)
 • 0 Steňte sa Kmotrom

  Chcem sa stať členom orchestra, no neviem hrať na žiadny hudobný naśtroj. Čestný doktorát nášho orchestra čaká naveky na tých skutočne štedrých. Budete vítaní ako člen orchestra na každej akcii, budete jedným z nás, naším kmotrom a budeme vám naveky vďační. Ďakovný list, CD, diplom, tričko a doživotná možnosť účasti na skúškach Vám neujdu.

  Doručení odměny: Déle než rok

  16 289,00 Kč
  (650 €)
 • 4 z 4 Hodiny klavíra 365

  Chcem začať hrať na klavír alebo zlepšiť moje schopnosti v hre. Náš dirigent Vám po dobu jedného roka túto možnosť poskytne. Jedna hodina (45 min) týždenne pod skvelým vedením.
  Lekcie budú prebiehať po osobnej dohode s lektormi.

  Doručení odměny: Do roku

  27 566,00 Kč
  (1 100 €)